Danes je 22.1.2025

Input:

Pravica do letnega dopusta in regresa za letni dopust za leto 2017

8.3.2017, , Vir: Verlag Dashöfer, Dolžina video posnetka: 00:50:21
Oglejte si vzorčni del video posnetka od 00:00:00 do 00:02:58.

Delodajalec je po določbah ZDR-1 dolžan delavca najpozneje do 31. marca pisno obvestiti o odmeri letnega dopusta za tekoče koledarsko leto, s pridobitvijo pravice do letnega dopusta pa delavec pridobi tudi pravico do izplačila regresa za letni dopust.

Da boste pravilno odmerili pravico do letnega dopusta in posledično regresa za letni dopust za leto 2017, smo pripravili video seminar, v katerem odvetnica Tanja Bohl, ki je specializirana prav za delovno pravo, pojasni vse, kar morate vedeti.

Predavateljica najprej prične s predstavitvijo pravice do letnega dopusta. Tukaj pojasni in obrazloži, kako je s pridobitvijo pravice do letnega dopusta in minimalnim trajanjem slednjega, določanjem daljšega trajanja letnega dopusta, sorazmernim delom dopusta, izrabo in načinom izrabe letnega dopusta, pojasni pa tudi neveljavnost odpovedi pravici do letnega dopusta, odškodninsko odgovornost delodajalca in nadomestilo plače v času izrabe letnega dopusta.

Prav tako opozori na druge zakonske določbe, ki jih je potrebno upoštevati pri odmeri in izrabi letnega dopusta – in sicer člene ZDR-1, ki se nanašajo na bistvene sestavine pogodbe o zaposlitvi, krajši delovni čas, sklenitev pogodbe o zaposlitvi za krajši delovni čas z več delodajalci, pravice, obveznosti ter odgovornosti uporabnika in delavca, pravice delavcev, ki delajo ponoči, ter povečan letni dopust. 

Preden se loti regresa za letni dopust, predavateljica odgovori na številna vprašanja glede letnega dopusta, nato pa izpostavi vse, kar morate vedeti in upoštevati glede regresa za letni dopust. Na koncu še kratko opozori na kazenske določbe, ki jih vsebuje ZDR-1, natančneje jih ureja 217. člen, globe pa nikakor niso majhne.

 

Kazalo vsebine:

  • Pravica do letnega dopusta
    • Pridobitev pravice in minimalno trajanje letnega dopusta
    • Določanje daljšega trajanja letnega dopusta
    • Sorazmerni del letnega dopusta
    • Izraba letnega dopusta
    • Način izrabe letnega dopusta
    • Neveljavnost odpovedi pravici do letnega dopusta
    • Odškodninska odgovornost delodajalca
    • Nadomestilo plače
    • Druge zakonske določbe
  • Regres
  • Kazenske določbe

 

Predavatelj:

Tanja Bohl je leta 2001 zaključila študij prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Po opravljenem državnem pravniškem izpitu leta 2003, je odvetniško kandidaturo opravljala najprej v zasebni pravni pisarni, nadaljevala v Odvetniški družbi Ulčar&Ulčar iz Ljubljane. Od maja 2013 pa ima lastno Odvetniško pisarno Bohl. Specializirana je za delovno in kazensko pravo, zaključuje tudi magistrski študij kazenskega prava. Je predavateljica, avtorica vrste seminarjev, priročnika in člankov s področja delovnega prava. Kot odvetnica se že vrsto let ukvarja z zastopanje delavcev v postopkih pred sodiščem zoper delodajalce ter zlasti z vodenjem postopkov odpovedi pogodb o zaposlitvi delavcem za delodajalce ter zastopanje le teh v individualnih delovnih sporih zoper delavce.